KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11238147

nr 1123 8147

Erik Ekroth

(1883-1954), Sverige

Etsning, Erik Ekroth (1883-1954), Riddarhuset, signerad, motivet: 39x27

Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.

Utrop:

500 kr

Såld:

500 kr

måndag 21 augusti 2017
kl 19:42:23

  • Tema
  • 21 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Erik Ekroth

Läs mer om Erik Ekroth